Skautské vize

Kniha rozhovorů s osobnostmi nejen o skautingu

Miloš Říha

Kniha Skautské vize vznikla na základě stejnojmenného cyklu kavárenských debat s různými osobnostmi společenského života. Možná se vám výběr osobností zdá nesourodý a složitě hledáte onu věc, která je všechny spojuje. Rozřešení tajenky spočívá ve skutečnosti, že životní osudy všech zpovídaných se různou měrou potkaly s fenoménem skautského hnutí. Někteří byli ve skautském oddíle krátkou dobu, jiní jsou dodnes ve skautském hnutí aktivní. Všichni dotazovaní se ale shodují v tom, že skauting pro ně byl podstatným zdrojem zážitků, přátel a životní inspirace.

Tato kniha není pouhou vzpomínkou na staré dobré časy ve skautském oddíle, ale je především pokusem pojmenovat výzvy, před kterými stojí současná společnost, jejíž je skautské hnutí nedílnou součástí. S osobnostmi si povídal moderátor Miloš Říha. V současnosti pracuje jako ředitel Skautského institutu a podílí se na vytváření dlouhodobé strategie Junáka. Jeho skautská přezdívka je Šípek.

Číst více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr rozhovor
Počet stran 220
Datum vydání 21.11.2014
Formát 152x208 mm
Hmotnost 0,375 kg
Jazyk čeština
Původní název Skautské vize - Kniha rozhovorů s osobnostmi nejen o skautingu
EAN 9788020435941
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Autor knihy

Miloš Říha Miloš Říha

Miloš Říha


Miloš Říha vystudoval sociologii na Univerzitě Karlově. Pracuje jako ředitel ve Skautském institutu a kromě skauta je také pisatelem, bonvivánem a pražským chodcem, který miluje filosofování a plané kavárenské debaty. Rád objevuje pražská zákoutí a jejich obyvatele. Společně s Michelle Losekoot píše blog Bezjablka.cz, který upřímně a s humorem vypovídá o stereotypech ve vztazích dnešních třicátníků. V roce 2016 byly tyto texty vydány také v knižní podobě.

Zobrazit profil autora