Jedlá semena z přírody

hledáme, sbíráme a všestranně vychutnáváme + 52 zdravých receptů

Anke Höllerová, Doris Grappendorfová

Semena planých rostlin jsou plná energie!

V této knize je uvedeno 44 portrétů planých bylin s využitelnými semeny, včetně údajů o stanovišti, době zralosti, sklizni a využití. Obzvláště nápaditých a vybraných je více než 50 receptů nasladko a naslano, jednoduchých i rafinovaných, zdravých a velmi chutných.

ANKE HÖLLEROVÁ

Ročník 1966. Žije uprostřed luk a lesů v oblasti bývalého beržského vévodství (Bergisches Land). Po více než 30 letech ukončila činnost trenérky komunikace a koučky, aby se plně věnovala svému poslání bylinářky a strážkyně starého vědění. Provozuje vlastní bylinářskou školu v Radevormwaldu. Semena rostlin pro ni mají obzvláštní význam, jelikož zajišťují pokračování přírody a pro výživu současně představují energetické bomby.

www.bergischeskraeuterstuebchen.de

DORIS GRAPPENDORFOVÁ

Ročník 1959, diplomovaná bioložka. Při studiu pracovala jako lektorka bylinářských seminářů v různých vzdělávacích institucích. Absolvovala vzdělávání na léčitelku. Několik let provozovala vlastní školu léčivých rostlin. Pro podporu vlastního zdraví se intenzivně zabývá původní stravou blízkou přírodě. Sběr jedlých planých rostlin ji nakonec dovedl i k otázce, která jejich semena jsou jedlá. Tak vznikla myšlenka na tuto knihu.

www.dorisgrappendorf.de

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji