Dračí královna


William Andrews

Výjimečný příběh osiřelé dívky, která se stala nejmocnější korejskou královnou

Napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon je vyslán do Soulu, aby zhodnotil politickou situaci a poradil prezidentovi. Musí také zjistit, proč někdo prezidentovi poslal starobylý hřeben s dvouhlavým drakem. Krásná a tajemná asistentka velvyslanectví Anna Carlsonová, kterou čtenáři jako mladou studentku poznali v prvním dílu Dcery dvouhlavého draka, mu vypráví neobyčejný příběh legendární korejské královny Min.

Soul, rok 1866. Čajong je sirotek, ale díky své kráse si ji vybere za nevěstu mladičký korejský král. Vysoce inteligentní, ale plachá dívka stojí před důležitou volbou: může být kamennou královnou – tichou a poddajnou –, nebo se může stát dračí královnou a postavit se cizím říším i vnitřním nepřátelům, kteří se snaží ovládnout Koreu v době vrcholícího imperialismu. Za svou volbu zaplatí vysokou cenu, ale legenda o jejím životě přežívá v její rodné zemi dodnes.

Čím více toho Nate objevuje, tím více si uvědomuje, že příběh královny Min je aktuální i dnes. Nyní je na něm, aby si vybral: buď pojede dál v zajetých kolejích... nebo změní svět.

Číst více
449 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 376
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.05.2023
Formát 145x225 mm
Hmotnost 0,718 kg
Jazyk čeština
Původní název The Dragon Queen
Původní jazyk angličtina
Překladatel Veronika Volhejnová
EAN 9788020461452
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

William Andrews William Andrews

William Andrews


Svou první knihu, thriller The Essential Truth (Zásadní pravda), psal William Andrews po večerech a o víkendech patnáct let. V roce 2008 pak zvítězila ve spisovatelské soutěži Mayhaven Contest. Za svůj druhý thriller The Dirty Truth (Špinavá pravda), získal v roce 2014 Cenu nezávislých nakladatelů (IPPY). Dcery dvouhlavého draka, historická fikce, k níž Andrewse inspirovala jeho v Koreji narozená dcera, je autorovým třetím titulem. Román se stal bestsellerem, který vyvolal velký ohlas i v japonsko-americké komunitě. William Andrews přes třicet let pracoval jako copywriter a marketingový manažer pro několik velkých společností a později vedl vlastní reklamní agenturu. Dnes je spisovatelem na plný úvazek a žije v Minneapolis se svou manželkou.

Zobrazit profil autora