Duše květů

To nejkrásnější z našich luk a zahrad

Pavlína Kourková

První monografie mezinárodně úspěšné malířky botanických obrazů

Malířku Pavlínu Kourkovou potkáte nejčastěji na louce, v lese, na zahradě, zkrátka v krajině. Odnáší odtud ty nejkrásnější květy a u svého stolu je pak dlouhé hodiny maluje.

Jejich věrná podoba ohromuje laiky i odborníky.

Je členkou prestižní britské společnosti botanických umělců SBA a její americké obdoby ASBA.

Magazín SBA zařadil do svého vydání několik jejích obrazů a největší světová výstava botanického umění Plantae, která se koná pravidelně v Londýně, si její obraz Prstýnky pampelišek na černém pozadí vybrala pro svůj plakát.

Z výstavy v jihokorejském Soulu si přivezla cenu Honorable Mention.

Duše květů je malířčinou první monografií, která mapuje její dosavadní botanickou tvorbu.

Číst více
599 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 13.10.2022
Formát 210x270 mm
Hmotnost 0,933 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Pavlína Kourková
EAN 9788020460769
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Autor knihy

Pavlína Kourková Pavlína Kourková

Pavlína Kourková


Botanická malířka Pavlína Kourková je oceňovaná doma i v zahraničí. Důkazem je i to, že ji za členku přijaly prestižní společnosti botanických umělců, britská SBA a americká ASBA. Její malbu si vybrala pro svůj plakát největší světová výstava botanického umění londýnská Plantae a za své dílo získala i několik významných světových ocenění. Vystudovala původně biologii a zdravý životní styl na pedagogické fakultě a obor Zahradní architektura a krajinářství na České zemědělské univerzitě. Zkušenosti jako zahradní architektka začala sbírat ve Velké Británii, ve stejné profesi pokračovala i v Česku. Jenže čím dál víc ji to táhlo k malbě. Tvořila po práci a o její obrazy byl zájem. Nakonec se rozhodla, že se bude věnovat jen malování. A jak říká, ani trochu nelituje. Malování je nejen její profese, ale i velká láska a koníček zároveň. Kniha Duše květů, soubor celého jejího dosavadního botanického díla, je její první monografií.

Zobrazit profil autora