Božská Ada


Hana Whitton

Rozsáhlý historický román o zakladatelce počítačové vědy od populární autorky Hany Whitton

Neuvěřitelný příběh zachycuje životní osud geniální, výjimečně nadané Augusty Ady Byronové (1815–1852), provdané Kingové, hraběnky z Lovelace, dcery známého básníka a bouřliváka lorda Byrona, která vytvořila první počítačový program. Ada se již od mládí projevovala jako nadaná matematička a její společenské postavení ve viktoriánské Anglii jí umožnilo stýkat se s výkvětem tehdejších vědců. Kromě toho byla vášnivá hazardní hráčka, mimo manželství měla mnoho milostných poměrů i avantýr, trpěla i psychickými problémy. Její život byl stejně krátký a dramatický jako otcův a stejně jako on zanechala v dějinách nesmazatelnou stopu.

Hana Whitton je velmi úspěšná česká spisovatelka a překladatelka žijící ve Velké Británii a nacházející inspiraci pro svou tvorbu jak v tamní současnosti, tak i bohaté historii. Témata zpracovává formou románu na základě důkladné rešerše dokumentů i osobních návštěv míst. Volnou řadu věnovanou významným osobnostem zahájil titul Větrná hůrka rodiny Brontëových (MF, 2017).

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.09.2021
Formát 140x210 mm
Hmotnost 0,542 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020458230
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Hana Whitton Hana Whitton

Hana Whitton


Hana Parkánová-Whitton vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor čeština – angličtina. Poté působila v řadě českých nakladatelství a současně překládala z angličtiny. Nyní cestuje se svým anglickým manželem Paulem mezi Prahou a domovem nedaleko Oxfordu, kde má literární agenturu a kde se věnuje vlastní tvorbě – příběhům inspirovaným anglickým prostředím (Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Moje anglická babička, Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň, Jak si neudělat z domova cirkus jako na Piccadilly), historickým románům (Eliška Přemyslovna, Karel IV., Anna Česká, Anežka Česká, Císařova hvězda, Sága rodu Reissových, Ten, který se měl stát králem, Větrná hůrka rodiny Brontëových a další) a detektivkám (Čtvrtý jezdec Apokalypsy, Sedmý hřích se trestá smrtí, Konec záletné lady). S manželem napsali knížku o anglických reáliích (Life and Culture in the U.K.) a „fotografické a literární toulky“ anglickou literaturou (Toulky literární Anglií). Autorka spolupracuje i s Českým rozhlasem, který odvysílal knihu Moje anglická babička jako četbu na pokračování. Řada jejích titulů vyšla též jako audioknihy.

Zobrazit profil autora