Vražda mořské víly


Thomas Rydahl

V každé pohádce se skrývá noční můra

Kodaň 1834. V kodaňském přístavu je nalezeno zohavené tělo prostitutky. Svědkyně okamžitě identifikuje vraha jako Hanse Christiana Andersena, protože ho předchozí noc viděla odcházet z pokoje zavražděné. Andersen se brání: ano, skutečně prostitutku navštívil, ale pouze proto, že mu stála modelem pro papírové vystřihovánky. Policejní šéf mu nevěří a jen díky tomu, že má Hans Christian ty správné společenské konexe, unikne z vězení a veškeré své odhodlání vloží do hledání toho pravého vraha.

Thomasi Rydahlovi vyšel v češtině jeho asi nejznámější román Poustevník; pod pseudonymem A. J. Kazinski se skrývají dva autoři, dánský scénárista a režisér Anders Klarlund a dánský autor knih pro děti a mládež Jakob Weireich. V roce 2010 společně napsali mezinárodně velmi úspěšný thriller Poslední dobrý muž. Tito autoři spolu s Thomasem Rydahlem zaručují, že vzniklá kniha bude všechno, jenom ne typická.

Román nabízí exotický obraz královského přístavního města Kodaně na začátku 19. století, syrovou linku hledání brutálního sériového vraha i ozvuky zlidovělé pohádky o malé mořské víle. Co kdyby Andersen svým geniálním a zároveň podivínským mozkem pomáhal policii řešit strašlivé zločiny? Co kdyby jeho slavné pohádky byly ve skutečnosti založeny na vraždách spáchaných ve 30. letech 19. století?

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 352
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.08.2022
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,623 kg
Jazyk čeština
Původní název Mordet pa en havfrue
Původní jazyk dánština
Překladatel Magdalena Jírková
EAN 9788020459855
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

Databazeknih.cz - Vražda mořské víly, marketa4853


...„Tak tohle byla jízda! Za mě nejlepší detektivní historický thriller, co jsem zatím četla. Kdo četl 1794: Tři růže od Niklase Natt och Dag, přijde si na své. V příběhu se dozvíte něco málo o tehdejších konfliktech mezi vrstvami, chudobě a nemocech, ale nijak Vám to nepřekáží v prožitu celého vyprávění, ba naopak. A postava prostitutky Molly? Ta je vykreslena opravdu bravurně. Bylo zajímavé přeč... Více