Tantrická jóga v podání známé české jogínky Barbory Hu
Kniha Čakra mandala - s podtitulem tantrická jóga jako cesta - představuje unikátní multižánrové dílo a přibližuje čtenářům důležité principy tantrické jógy ve spojení s perspektivou transpersonálního paradigmatu tak, že z nich mohou čerpat ve svém vlastním životě.
Poskytuje přehled tantricko-jógové energetiky a její praktický přesah do našeho každodenního prožívání. Klade důraz na vztah principu a funkce, setu a settingu.
Představuje učení o sedmi čakrách jako energetických matricích pro životní zkušenost, zahrnující tělo a vnímání, emoce a cítění, myšlení i vyšší duchovně psychické aspekty, které dohromady vytváří celistvou mandalu existence.
Po celou dobu si zachovává tradiční tantrický pohled, který se zaměřuje na prohlubování harmonických vztahů mezi jednotlivými aspekty.
Čerstvá a otevřená perspektiva apelující na spojení moudrosti a soucitu pak umožňuje různé detaily naší existence nejen lépe pochopit, ale také postupně proměňovat v celistvý a soudržný obraz pulzující životem a smyslem.
Autorčin přístup je nedogmatický a mísí se v něm osobně lidská zkušenost dlouhodobě praktikující jógínky se zkušenostmi lektorskými i zkušenostmi získanými studiem.
Text je psán jako předchozí titul Polibek kobry - ženský princip v józe a tantře (2021) způsobem, v němž se prolínají informativní pasáže s poetickou formou a deníkovými záznamy.
Kniha obsahuje také: kapitoly s doporučeními, která podporují dobrou péči o jednotlivá centra, náměty k meditačním cvičením a tvůrčí integraci, poetické modlitby, jako nástroj spojení s konkrétními tématy, jedinečnou syntézu tantricko-buddhistického učení o pěti buddhovských rodinách s archetypy živlů a pěti čaker v indické tradici hatha jógy, styčny témat transpersonální psychologie a tantry (bardo jóga, rozšířené stavy vědomí) a nakonec i vybrané úryvky z tantrických textů.
Text je doplněn ilustracemi Kateřiny Bryol, které oscilují na pomezí tradičního symbolismu a snivé otevřenosti.