Nevyspalá generace

Proč dnešní teenageři spí méně, než potřebují, a jak jim můžeme pomoci

Heather Turgeon, Julie Wright

Nedostatek spánku jako nebezpečný fenomén současnosti. Jak s ním zatočit?

Kdybyste mohli své dospívající děti ochránit před úzkostí, depresí a chronickým stresem a podpořit v jejich životě pocit štěstí a pohody, udělali byste to? V knize Nevyspalá generace autorky upozorňují na fenomén, který významně ohrožuje fyzické i duševní zdraví dospívajících: nedostatek spánku. Generace nespavců se ocitla v „dokonalé bouři“ způsobené všudypřítomností obrazovek a návykovostí sociálních sítí, velkými studijními nároky, časným začátkem školní docházky i biologickým sklonem dospívajících k pozdějšímu usínání.

V této zásadní knize vycházejí lékařky Heather Turgeonová a Julie Wrightová z nejnovějších vědeckých výzkumů a odhalují, že v kritické fázi vývoje potřebuje mnoho dospívajících více spánku než jejich mladší sourozenci, ale dostává se jim ho drasticky méně. Kniha Nevyspalá generace čtenářům pomůže:

- podpořit motivaci dospívajících dobře spát

- změnit rodinné zvyklosti týkající se telefonů, sociálních médií a času stráveného u obrazovky

- vyjít z poznatků o sklonech dospívajících k pozdějšímu usínání a vytvořit si chytré spánkové návyky

- navrhnout tipy pro školy, které chtějí podporovat spánek, a propagovat systémové změny, jež by dospívajícím pomohly získat potřebný odpočinek

Jako první kniha svého druhu je Nevyspalá generace plná jasných a okamžitě použitelných rad pro rodiče a zároveň je výzvou k akci pro učitele, ředitele, trenéry a zákonodárce.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.03.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,46 kg
Jazyk čeština
Původní název Generation Sleepless
Původní jazyk angličtina
Překladatel Tomáš Bíla
EAN 9788020461230
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

Youtube.com - Nevyspalá generace


„Nedostatek spánku je nebezpečným fenoménem současnosti, který je třeba řešit. Může způsobit nárůst úzkosti, depresi a v dlouhodobém horizontu vést k chronickým zdravotním problémům.“

Autor knihy

Heather Turgeon Heather Turgeon

Heather Turgeon


Heather Turgeonová (na fotografii vpravo) je psychoterapeutka a odbornice na spánek. Spolu s Julií Wrightovou je spoluzakladatelkou organizace The Happy Sleeper, která pomáhá rodinám s miminky a dětmi všech věkových kategorií dobře spát. Heather žije v Los Angeles se svým manželem a dvěma dětmi – obě jsou šťastní spáči.

Zobrazit profil autora
Julie Wright Julie Wright

Julie Wright


Julie Wrightová (na fotografii vlevo) je podnikatelka, ambasadorka spánku, řečnice a autorka knihy The Natural Sleeper – úvodu do rozsáhlé škály přírodních, doplňkových a alternativních řešení, terapií, technik, postupů, návyků a tipů, které nám pomáhají zlepšit spánek.

Zobrazit profil autora