Očkování v otázkách a odpovědích


prof. Jiří Beran

Jasně a vědecky! Problematika vakcinace v podání oceňovaného lékaře.

Očkování zachránilo miliony lidských životů. Když skotský lékař Edward Jenner použil na konci 18. století strupy kravských neštovic pro boj s lidskými pravými neštovicemi a jeho metoda se osvědčila, možná ani netušil, u zrodu jakého objevu stál.

Od té doby vývoj velmi pokročil. Zrychlil zejména v období pandemie covidu-19. Vakcína proti této nákaze vyvolala mnoho vášnivých diskuzí a rozdělila společnost na dva tábory – příznivce a odpůrce. Autor, profesor MUDr. Jiří Beran, se v knize věnuje tématu očkování bez emocí a srozumitelně odpovídá na otázky týkající se nejen vakcín proti covidu-19, ale i povinného či cestovního očkování a vysvětluje vše, co je s problematikou spojené a zajímá širokou laickou veřejnost.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.02.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,239 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020460424
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

prof. Jiří Beran prof. Jiří Beran

prof. Jiří Beran


Profesor MUDr. Jiří Beran, CSc (1960) je profesorem i docentem epidemiologie, získal specializovanou způsobilost v epidemiologii a v lékařské mikrobiologii. Tropickou medicínu studoval v Academic Medical Center (AMC) v nizozemském Amsterodamu. Pracoval několik let v terénu jako epidemiolog a během té doby vyřešil asi stovku větších epidemií, a tak zná velmi dobře praxi protiepidemických opatření uplatňovaných v terénu. V současnosti je ředitelem Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové, které založil v roce 2001. Je autorem více než 130 zahraničních publikací a jeho SCI (Science citation index) je kolem 3600, což znamená, že jeho publikace byly ve světě citovány odborníky více než 3600krát. Jeho Lexikon očkování byl nejvíce prodávanou odbornou publikací o očkování na Slovensku.

Zobrazit profil autora