Tak o co jde?

Jak číst svůj život

Cyril Höschl, Ivan Hamšík

Nový návod pro šťastný život podle renomovaného psychiatra

Nový návod pro šťastný život. Cestou od narození až po spokojené stáří vás provede lékařská legenda, popularizátor vědy a uznávaný psychiatr Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. Padesát let zkušeností v jedné knize, ve které s nadhledem vysvětlí, co se nám v životě děje a jak to chápat, abyste už navždy měli klidný spánek.

Proč tak často máme pocit, že nám život nejde podle představ? Jak správně číst, co se nám děje? Čtivou formou se dozvíte, proč si s námi hraje vlastní mozek, jak fungují vztahy a co je ovlivňuje, jak se dobře rozhodovat, že štěstí je krásná věc a „dá se koupit“ a co můžeme udělat pro své děti. Jakou výbavu si neseme do života v genech a co naopak máme zcela ve svých rukou? Proč tolik slavných umělců trpělo nevyléčitelnou nemocí, a přesto stvořili nezapomenutelná díla?

Kdo by rád rozuměl sám sobě, dostává do rukou upřímné a vtipné odpovědi muže, kterému prošly rukama tisíce pacientů. Pro zpestření navíc vzpomínky na setkání s princeznou Dianou, Václavem Havlem, Rafaelem Kubelíkem nebo královnou Alžbětou. S profesorem Höschlem si povídal Ivan Hamšík, jehož biografie armádního generála Aleše Opaty „Sám nejsi nic“ se stala bestsellerem nakladatelství Mladá fronta.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.11.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,368 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020462398
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Recenze

Reflex - Tak o co jde?


„Kniha je psána srozumitelně a oživována anekdotami, příklady z krásné literatury či modelovými příběhy o tom, jak na tutéž situaci, například šlápnutí do psího exkrementu, zareaguje člověk sužovaný chorobnou úzkostí, paranoik nebo pohodář („No není to dneska prima den, že jsem si nezapomněl vzít boty?“).“

Autor knihy

Cyril Höschl Cyril Höschl

Cyril Höschl


Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych (*1949) je český psychiatr, popularizátor vědy a univerzitní profesor. Působí na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde byl po revoluci v roce 1989 prvním svobodně zvoleným děkanem a 30 let přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie. Je zakladatelem a dlouholetým bývalým ředitelem Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech, dříve Psychiatrického centra Praha. Zabývá se především biologickou psychiatrií, psychofarmakologií a psychoneuroendokrinologií. Je autorem mnoha odborných i popularizujících knih a článků o duševním zdraví i společenských otázkách. Byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA, 2007–2008) a Federace evropských lékařských akademií (FEAM, 2008–2009). Je zakládajícím členem Učené společnosti ČR a nositelem ocenění Česká hlava (2008). V roce 2023 obdržel Cenu Arnošta Lustiga za odvahu a statečnost, lidskost a spravedlnost. Jeho ženou je akademická malířka Jitka Štenclová, má čtyři děti a jedenáct vnoučat.

Zobrazit profil autora
Ivan Hamšík Ivan Hamšík

Ivan Hamšík


Ivan Hamšík (*1967) je novinář a mediální manažer. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V médiích pracoval téměř třicet let. Začínal v roce 1990 jako sportovní reportér v deníku Lidová demokracie. Byl šéfredaktorem časopisu Reflex a webu Blesk.cz, zástupcem šéfredaktora v denících MF DNES a Blesk. Ve vydavatelství Ringier Axel Springer a Mafra Slovakia působil jako ředitel digitálních médií a ředitel obsahu. Vydal knihy Aleš Opata: Sám nejsi nic, Tým nad zlato a Nagano očima reportérů. Od roku 2018 pracuje jako mediální poradce na generálním štábu armády.

Zobrazit profil autora