Městečko Lážoplážo. Zlatá velryba


Tereza Pařízková

Vítejte v Lážoplážu, městečku, kde je možné i nemožné! Obyvatelé tam létají do práce v bublinách a místo do školy chodí děti do hračkářství. Pan starosta neustále přichází s novými zlepšováky a penězům tam odzvonilo - v Lážoplážu se platí peříčky, to aby lidé neměli kapsy prověšené od mincí.

Vskutku nevídané věci se tam však začínají dít s příjezdem Zlaté velryby, která dokáže splnit 100 přání! Zlaté rybky už totiž ztratily svou moc, a tak pokud máte nějaké tajné přání, je čas městečko navštívit. První tam sice nebudete, s turisty se tam totiž roztrhl pytel, ale všichni obyvatelé už se na vás moc těší. Víc už ani muk a na viděnou v Lážoplážu!

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr pohádka
Počet stran 152
Datum vydání 16.04.2018
Formát 215x245 mm
Hmotnost 0,657 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Veronika Vacková
Původní název Městečko Lážoplážo - Zlatá velryba
EAN 9788020447517
Věk od 6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Tereza Pařízková Tereza Pařízková

Tereza Pařízková


Tereza Pařízková debutovala sérií knih z Městečka Lážoplážo. Ohlasu se dočkaly její dobrodružné knížky o Stele a psím spřežení. Žije v Olomouci, kde se svou rodinou provozuje dětské knihkupectví Zlatá velryba. Má agenturu, která zprostředkovává prodej práv k zahraničním knihám pro děti a mládež. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU, momentálně studuje obor Dětská literatura na londýnské univerzitě Roehampton. S radostí potkává čtenáře na besedách a vede kurzy psaní pro děti. 

Zobrazit profil autora