Vietnamské srdce, český domov

Zdaleka nejen večerky a Sapa... Jak se žije na spojnici kultur

Klára Mandausová, Nguyen Manh Tung

Není žádné oni a my. Jen my... Lidé, co chtějí dobrý život.

Své příběhy v knize vypráví podnikatel a filantrop Nguyen Manh Tung, lékařka Thao Pham, která se rozhodla studovat medicínu mimo jiné i proto, aby měli Vietnamci, kteří špatně mluví česky, kvalitnější péči, právník Viet Do Pham, který si vzal za ženu Češku, pomáhá komunitě a vyrábí speciální boty, a voják Jan Mai, který si vstupem do armády splnil sen.

Z jakých rodin pocházejí a jak se tu žije jejich rodičům? V čem jsou jejich předci jiní?

Jak se slaví ve Vietnamu svatby, proč se tu nejdřív pohřbívá jen na pět let a z jakého důvodu je v Česku tolik večerek a nehtových salónů?

Kniha poodkrývá obyčejný život desítek tisíc lidí, kteří si vybrali nový domov na druhém konci světa, aby se jim a jejich dětem žilo líp.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 176
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.05.2024
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,296 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020463234
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Autor knihy

Klára Mandausová Klára Mandausová

Klára Mandausová


Klára Mandausová  je novinářka, literární redaktorka a spisovatelka. Proti srsti je její desátá kniha. Vydala také román Odměna za nevěru, sbírky fejetonů My dokonalé a Holky s voctem, podílela se na knize Dobro a zlo 21. století, ve které vedla rozhovor s teologem Markem Váchou, a opatřila texty monografii botanické malířky Pavlíny Kourkové Duše květů. V dětství byla k zastižení nejčastěji v knihovně. Do dvaadvaceti byla přesvědčená, že se z ní stane učitelka, nejspíš aby mohla psát alespoň po tabuli, ale v žádné škole pro ni nebylo místo. Po studiu na VŠE proto zamířila do MF Dnes. Během psaní o ekonomice se jí narodila dcera Kristina. Později vyměnila práci v deníku za lifestyle Marianne a magazín Forbes. Od roku 2022 působí v nakladatelství Mladá fronta. Vedle své rodiny, vtipných mužů a veselých kamarádek miluje lesy, hory, galerie, kavárny u řeky, historické části měst a zvířata, obzvlášť zlatého retrívra Arnošta a skupinu kocourů, které s dcerou postupně adoptovaly z útulků. Ráda říká, že s laskavostí nejdál dojdeš a na lásce stojí svět.  

Zobrazit profil autora