Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi

aneb Jak si užít globální krizi

Jan Műller

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi, přežít pubertu umělé inteligence, počítat s vypnutým bankomatem, přeplout oceán socnetu, nebát se disrupce v rodině a oslavit návrat magie.


Kniha žurnalisty Jana Müllera si všímá překvapivých momentů vývoje české a světové společnosti v 21. století. Ukazuje, jak roste a sílí „globální systém“, který je pro nás zdrojem pohodlného životního stylu a zároveň příčinou dosud neznámých rizik. Vypráví příběhy ze světa technologií, ekonomiky, politiky a mezilidských

vztahů, které ukazují, kam jsme to vlastně došli a co nás čeká dál.


Maximálně čtivý text je postaven na množství vědeckých výzkumů, vychází z aktuálních knih předních autorů a četby světového tisku. Globální vývoj přitom zasazuje do českého kontextu vyjádřeného v knize rovnicí 2018 – EU = 1948.

 

Autor nemaluje budoucnost pesimisticky. Současná globální krize je totiž hlavně příležitost. Kniha ukazuje, že klima krize je příznivé pro pěstování naší individuality, odvahy a tolerance. A také skromnosti, protože naše Země by rostoucí miliardy stále nenasytnějších a zhýčkanějších individuí dlouho neuživila.

 

Průvodce budoucností je lék na „blbou náladu“ pramenící z návalu negativních zpráv v médiích a módní vlny katastrofických filmů. Čím lépe totiž budeme rizika znát, tím méně se jich budeme bát.

 

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 272
Datum vydání 02.11.2018
Formát 170x220 mm
Hmotnost 0,596 kg
Jazyk čeština
Původní název Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi
EAN 9788020446343
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem